3.8 C
Prizren
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit u vazhdohet paraburgimi

Dy ish-udhëheqësve të UÇK-së, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit u është vazhduar paraburgimi.

Vendimin e ka marrë gjyqtari i procedurës paraprake, Nicolas Gillou.

Edhe në këtë vendim, kanë ndikuar rreziqet e pretenduara për ikje, ndikim në dëshmitarë e shkatërrim të provave.

Në anën tjetër, këtë herë Hashim Thaçi e Kadri Veseli nuk kanë bërë fare kërkesë për rishikimin e paraburgimit.

Më Shumë

A i erdhi fundi rrugëtimit të Neymar në Kupën e Botës?

Neymar nuk u largua nga stadiumi të enjten mbrëma duke u dukur në formë të mirë. Lëndimi i lojtarit ishte një aspekt negativ i fitores...

Kurti: Targat janë teknike, por pasojat janë më shumë se politike

Kryeministri Kosovës, Albin Kurti, sot para deputetëve në Kuvendit të Kosovës, ka folur për dakordinimin e djeshëm në Bruksel, ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, rreth...

Lajmet e Fundit