11.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit u vazhdohet paraburgimi

Dy ish-udhëheqësve të UÇK-së, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit u është vazhduar paraburgimi.

Vendimin e ka marrë gjyqtari i procedurës paraprake, Nicolas Gillou.

Edhe në këtë vendim, kanë ndikuar rreziqet e pretenduara për ikje, ndikim në dëshmitarë e shkatërrim të provave.

Në anën tjetër, këtë herë Hashim Thaçi e Kadri Veseli nuk kanë bërë fare kërkesë për rishikimin e paraburgimit.

Më Shumë

Berisha në 10 vjetorin e Nismës: Ne po vijmë!

Nisma Socialdemokrate ka shënuar sot 10 vjetorin e themelimit të saj. Kryetari i këtij subjekti politik në Prizren, Zafir Berisha, ka paralajmëruar rikthimi në pushtet...

Tupja: Shqipja një nga 3 gjuhët më të vjetra në botë, rrezikon zhdukjen si latinishja dhe greqishtja e lashtë

Përkthyesi dhe shkrimtari i njohur Edmond Tupja deklaron se gjuha shqipe është një nga 3 gjuhët më të vjetra. I ftuar në “Mes dy botëve”...

Mish dhe ndryshk

Lajmet e Fundit