11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Rihanna, do të blejë klub futbolli

rihanna_tour2013Rihanna dëshiron të blejë një klub futbolli anglez. Këngëtarja 26-vjeçe thuhet se është shumë serioze rreth krijimit të një akademie të sportit në vendlindjen e saj në Barabados dhe pastaj dëshiron të bëhet pronare e një ekipi të futbollit në Angli. Ajo tashmë për këtë po merr këshilla nga miku i saj, lojtari i Chelsea-s, Didier Drogba.

“Në fillim kemi menduar se dëshira e Rihanna-s që të përfshihet në futboll në nivel biznesi dhe që do të shuhet shumë shpejt. Kemi menduar se ajo është ende në kulmin e eksitimit nga Kampionati Botëror në futboll, që është mbajtur në Brazil. Por, tani është bërë e qartë se ajo e ka seriozisht”, ka deklaruar një burim.

Më Shumë

Lajmet e Fundit