29.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Ronaldo kërkon ndihmë për fëmijët

Futbollisti aktualisht më i mirë në botë, Cristiano Ronaldo, ka kërkuar ndihmë për fëmijët në nevojë kudo në botë.

Portugezi, i cili është njëherësh edhe ambasador i Save the Children publikoi dy fotografi dhe një mbishkrim mjaft emocional:

“Një botë ku të gjithë ne duam fëmijët tanë. Ju lutem ndihmoni”, shkruan Ronaldo në Facebook.

Ndihmat e kërkuara nga Topi i Artë shkojnë për Fondin e Fëmijëve Rohingya-në.

Burdushi kërkoi që ta shtynte shkuarjen në burg, gjykata i jep përgjigje

Gjykata Themelore në Prishtinë ia ka refuzuar kërkesën Hysri Peqanit i njohur si “Burdushi” për shtyrjen e ekzekutimit të vendimit me burgim. Burime të “Betimit...

Kurti: Në Bruksel u ekspozova para një skenari të dizajnuar nga Miroslav Lajçak, kishte koordinim mes tij dhe Vuçiqit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një konferencë për media ka thënë se në takimin e 14 shtatorit në Bruksel ka refuzuar që marrëveshja...

Lajmet e Fundit