22.9 C
Prizren
E martë, 22 Qershor, 2021

Rrahje në Prizren, lëndohet rëndë një i mitur

Një fenomen i shëmtuar dhe i pandalshëm është bërë edhe dhuna fizike në mes të miturve, sidomos brenda ambienteve shkollore, e cila është shndërruar në një pjesë të paevitueshme të realitetit.

Një rast i ngjashëm ka ndodhur dje në rrugën “Xhevat Berisha”, në Prizren, ku një person i mitur ka raportuar në polici se, është sulmuar fizikisht nga një person tjetër i mitur.

Burime të Gazetës Sinjali brenda Policisë, bëjnë të ditur se si pasojë e lëndimeve të rënda trupore që i mituri ka pësuar, atij i është dashur që të trajtohet në institucionet shëndetësore.

Rastin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj, i cili tha se viktima është paraqitur në polici së bashku me babain e tij dhe ka deklaruar se pasi që ka përfunduar mësimi, i njëjti është sulmuar nga një i mitur tjetër, për të cilin ka thënë se nuk ka pasur më parë mosmarrëveshje.

Pas deklaratës së viktimës në polici, polici hetues kujdestar ka kontaktuar me prokurorin kujdestar, i cili edhe ka iniciuar hetimet për këtë rast dhe pasi që njësiti i hetimeve kanë arritur ta identifikojnë të miturin e dyshuar për sulm, nga i njëjti kanë kërkuar që të paraqitet në polici.

Sinjali mëson se i mituri, i cili dyshohet se ka sulmuar të miturin tjetër, i shoqëruar nga prindi i tij dhe në prani të avokatit mbrojtës e ka pranuar që e ka kryer veprën penale “Lëndim i rëndë trupor” dhe se arsyet dhe motivet e dobëta kanë qenë shkak që ky i mitur të kryejë këtë vepër penale.

Sinjali merr vesh se pas intervistimit të të miturit, atij i është caktuar masa e ndalimit policor për 24 orë

Më Shumë

Tensione të larta, synime modeste në takimin Biden-Putin

Presidentët Biden dhe Putin takohen të mërkurën në një kohë kur mes dy vendeve ekzistojnë mosmarrëveshje të thella dhe shpresat për arritje të rëndësishme...

Burimi Krasniqi është kandidati i LDK-së për kryetar të Rahovecit

Kandidati për kryetar të Rahovecit nga radhët e LDK-së do të jetë Burim Krasniqi. Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti përmes një postimi në Facebook ka...

Tottenham heq dorë nga Gennaro Gattuso

Tottenham Hotspur raportohet se ka hequr dorë nga Gennaro Gattuso. “The Athletic” raporton se kjo lëvizje ka dështuar dhe Gattuso nuk do e marrë drejtimin...

Kolona të gjata në Morinë, kosovarët ia mësyejnë bregdetit edhe këtë të dielë

Në pikën e kalimit kufitar të Morinës vijon të ketë fluks të madh udhëtarësh nga Kosova por jo vetëm, të cilët kanë zgjedhur Shqipërinë...

“Liturgji në Kishën e Millosheviqit”, Dioçeza e Rashkës dhe Prizrenit i reagon Kurtit

Dioçeza e Rashkës dhe Prizrenit që performoi liturgji fetare në objektin e braktisur që ndodhet në kampusin e UP-së, e kanë quajtur fyerje dhe...

Horoskopi i të martës/ Shenjat që do të kenë frymëzim të shkëlqyer dhe intuita të denja për një detektiv!

Dashi Do të mbizotërojë shpirti i skuadrës me kolegët, kur njëri nuk ia del e ndihmon tjetri, pa zili dhe kritika, për të arritur objektivin....

“E pashë unë i pari…” – Plas sherri për femra në plazh, dy vëllezërit nga Kosova zihen me grushta me vëllezërit në Shëngjin

Konflikti mes disa djemve për femrat në plazh është përshkallëzuar duke përfunduar në dhunë fizike mes disa djemve në Lezhë. Dy vëllezër nga Kosova të...

Fillon rigjykimi për korrupsion ndaj ish-drejtorit të Administratës në Komunën e Prizren, Ilir Baldedaj

Të enjten, në Gjykatën Themelore të Prizrenit ka filluar rigjykimi ndaj ish-drejtorit të Administratës në Komunën e Prizren, Ilir Baldedaj,  i cili po akuzohet për...

Ronaldo flet pas rekordeve dhe golave në fitoren e Portugalisë kundër Hungarisë

Cristiano Ronaldo është shprehur i lumtur që e ka ndihmuar Portugalinë ta nisë Kampionatin Evropian 2020 me fitore, duke e mundur 3:0 Hungarinë të...

LDK, PDK e AAK konfirmojnë shumicën e kandidatëve për kryetarë të komunave, LVV pa asnjë zyrtarizim

Kur kanë mbetur më pak se katër muaj nga mbajtja e zgjedhjeve lokale, subjektet politike po vazhdojnë konfirmimin e kandidaturave për kryetarë të komunave. LDK,...

A e dëmtojnë pjellorinë te meshkujt vaksinat Pfizer dhe Moderna? Studimi i ri jep përgjigje

Një studim i ri ka zbuluar se te burrat që morën vaksinën Pfizer ose Moderna nuk është vërejtur asnjë rënie e numrit ose cilësisë...

Letra e Çerçizit bashkatdhetarëve, më 1908

E ndershmja gazetë “Drita”, sikundër edhe gazetat shqipe, e kanë treguar kthjellët programin e Komitetit e të komitave shqiptarë, andaj gjithë veprat tona të...

Marte Kuqi nga Prizreni pranohet në Shtëpinë e të Moshuarve, “Jetimat e Ballkanit”

Marte Kuqi nga komuna e Prizrenit është banorja e re e Shtëpinë e të Moshuarve, “Jetimat e Ballkanit”. Marteja e cila jetonte e vetëm tani...

Parashikimi i motit për sot

Vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferik. Kjo situatë e parashikuar meteorologjike do të...

Limaj uron bashkëvendësit për ditën e çlirimit të Malishevës

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, sot ka uruar të gjithë qytetarët e komunës së Malishevës për 16 qershorin – Ditën e Çlirimit dhe...

Tre të lënduar në një aksident në rrugën Prizren – Gjakovë

Tre persona kanë marrë lëndime trupore si pasojë e një aksidenti mes dy veturave që ka ndodhur sot në rrugën Prizren – Gjakovë, saktësisht...

Lajmet e Fundit