14.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Rrahje për borxh në Suharekë

Një person është sulmuar për borxh në Suharekë.

Viktima ka pësuar lëndime trupore, ndërkaq sulmuesi ëhstë arrestuar.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje rreth një borxhi ka sulmuar fizikisht viktimën mashkull K-Shqiptar”, njofton Policia e Kosovës.

“Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti pas pranimit të tretmanit mjekësor është liruar”.

Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është dërguar në mbajtje./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Totaj fton konferencë të jashtëzakonshme

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka ftuar një konferencë të jashtëzakonshme. Konferenca mbahet sot në orën 15:00, në Shtëpinë e Bardhë. https://prizrenpress.com/asociation-loyola-gymnasium-shpall-konkurs-per-regjistrimin-e-nxenesve-te-rinj/

Kurti: Serbia duhet të ballafaqohet me të kaluarën e saj kriminale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka kërkuar drejtësi për të vrarët gjatë luftës së fundit në Kosovë. Kurti ka theksuar se Serbia duhet të...

Lajmet e Fundit