10.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Qendra e Thirrjeve në Prizren për 6 muaj pranon 1.400 raportime nga qytetarët

Komuna e Prizrenit ka raportuar se në pjesën e parë të këtij viti ka pranuar mbi 1.400 njoftime, kërkesa e ankesa të qytetarëve nëpërmjet Qendrës së Thirrjeve “Alo Komuna”.

Pjesa dërrmuese e rasteve të paraqitura nga qytetarët ka të bëjë me çështjet që ndërlidhen me punën e Drejtorisë së Shërbimeve Publike, ndërkohë që në vendin e dytë listohen njoftimet për Drejtorinë e Inspektorateve, shkruan sot “Koha Ditore”.

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka bërë të ditur se organet komunale me të pranuar njoftimet nga qytetarët mundohen që të reagojnë ndaj ankesave e kërkesave në afatin më optimal kohor. Por, sipas tij, ka raste kur për zgjidhjen e problemeve të caktuara kërkohet më shumë kohë dhe procedura.

“Ne e kemi databazën e të gjitha ankesave dhe kërkesave që qytetarët paraqesin në Qendrën e Thirrjeve. Në muaj ne i marrim diku 250-300 thirrje nga qytetarët lidhur me çështje të ndryshme. Të gjitha këto njoftime evidentohen dhe sipas këtyre evidencave edhe i bëjmë prioritetet për projektet”, ka deklaruar Haskuka.

Image

(A

Më Shumë

Kosova zhgënjen, barazon edhe me Andorrën

Kosova nuk ka arritur të nxjerrë me shumë se një pikë në përballjen ndaj Andorrës, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.   Pjesa e parë...

Dy ndeshje interesante sot në basketboll, vëmendja në Suharekë

Xhiroja e 27-të në Superligën e Kosovës në basketboll do të vazhdojë edhe sot me dy ndeshje mjaft interesante. Përballje shumë interesante do të jetë...

Lajmet e Fundit