19.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Rrëfimi rrënqethës i të riut: U përplasa me fantazmën dhe më pas volla

Një i ri ka rrëfyer momente tmerri, ndërsa shprehet i bindur se është përballur me një fantazëm.
Xavier Hunter, kishte dëgjuar tregimet e “shpirtrave të shqetësuar” të minatorëve që ishin bllokuar në tunelet e errëta dhe donte të hetonte për rastet.

Miniera ishte gjithashtu e njohur si një vend i rëndësishëm për shtrigat, të cilat mblidheshin për të praktikuar magjinë e tyre.

Të intriguar nga tregimet drithëruese, Xavier shkoi 25 milje jashtë Las Vegas, Nevada, i armatosur me kamera dhe i shoqëruar me shoqen e tij, Kaytie.

Ndërsa çifti filloi të eksploronte, ata u mposhtën nga era e mishit të kalbur dhe tingujt e hutimit të çuditshëm.

Xavier është i bindur se vuri re një figurë të maskuar.

“Një frymë dukej se dilte para Kaytie, jashtë kamerës, u përplasa me të dhe volla”, tha ai.

Xavier beson se mund të jetë një krijesë mitike e frikësuar, një lloj krijese që merr formën e një njeriu ose xhuxhi, dhe përpiqet të udhëheqë njerëzit në rrugë të gabuara në errësirë.

Më Shumë

Ministria ndalon qarkullimin e automjeteve me peshë më të madhe se 7.5T, shkak temperaturat

Ministria e Infrastrukturës, Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka bërë të ditur se ka marrë masa idhur me qarkullimin e automjeteve në vend për shkak...

Dëshmitari Zyrapi thotë se ngjarja në Rahovec s’kishte të bënte me Shtabin e Përgjithshëm

Dëshmitari i 75-të i Zyrës së Prokurorit të Specializuar (ZPS), Bislim Zyrapi, edhe të mërkurën po vazhdon dëshminë në gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri...

Lajmet e Fundit