17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Rruga unike e Ronaldinho: Futboll, burg dhe… në industrinë e filmave!

Ronaldinho Gaucho, një ndër emrat më të famshëm në botën e futbollit, ka dalë nga burgu dhe tashmë po e zë kohën e tij të lirë, duke lancuar një film, autobiografi dhe dokumentar, për jetën e tij.

Për promon e këtij filmi dhe për kohën e kaluar në burg, Ronaldinho tha: “Një periudhë e vështirë në jetën time përfundoi, falë Zotit. Nuk kam fjalë për të falenderuar njerëzit që më ndihmuan gjatë muajve të fundit. Do të jeni gjithmonë në zemrën time.

Doja të ndaja me ju “promon” e filmit tim. Tregohet jeta ime, pjesa kryesore e saj. Shpresoj që ta pëlqeni. Kujtimi im i parë lidhet me topin.

Topi është dashuria më e madhe e jetës sime. Kur kam topin, bota ndalet. Në atë moment nuk mendoj për asgjë tjetër”, u shpreh Ronaldinho. Ylli brazilian, duket se po vazhdon tashmë rregullisht me jetën e tij.

Më Shumë

Punime në rrjet/ Këto rrugë të Prizrenit do të mbesin pa rrymë nesër

05.10.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. NS 35/10 Prizren IV do të ndërprehet: Dalja 10 Shkolla normale (kodi: 30033004) prej ores 10:00 deri...

Kryetarja e Gjykatës Themelore në Prizren ngushëllon familjen dhe miqtë e avokatit Rexhep Hasani

Kryetarja e Gjykatës Themelore në Prizren, Shpresa Emra, ka ngushëlluar familjen dhe kolegët e avokatit Rexhep Hasani, i cili vdiq dje. E nderuara familje Hasani, I...

Lajmet e Fundit