6.8 C
Prizren
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Së shpejti linjë e autobusit Kukës-Prizren

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici ka pritur në takim ambasadorin shqiptar në Kosovë, Qemal Minxhozin dhe Presidentin e ‘Sharr Travel’, Ruzhdi Kurtishaj.

Përmes një postimi në Facebook, Gjici tregoi se në këtë takim ata biseduan për vendosjen e linjës së transportit publik Kukës-Prizren.

E, me këtë marrëveshje që pritet të nënshkruhet, sipas Gjicit qytetarët do ta kenë më të lehtë për të udhëtuar.

Ku shumë shpejt pritet që të nënshkruhet edhe marrëveshja nga të dyja palët, duke krijuar mundësi dhe lehtësira për qytetarët.
Bashkia Kukës është e gatshme edhe për bashkëpunime të tjera së bashku”, shkruan ai në Fcebook./FrontOnline

Më Shumë

Bashkimi mposhtet përsëri, Prakuraitis ende pa fitore

Tashmë janë bërë katër ndeshje (2 në BIBL, 2 në Superligë), ndërsa trajneri i ri i Bashkimit Audrius Prakuraitis nuk ka shijuar fitoren me portokallezinjtë! Lituanezi...

Bashkimi ndan rrugët me Brian Fitzpatrick

KB Bashkimi ka njoftuar se ka ndarë rrugët me basketbollistin Brian Fitzpatrick. Prizrenasit kanë bërë të ditur se me basketbollin e huaj kanë arritur...

Flamuri dhe qeni

Lajmet e Fundit