19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

SHBA-ja e demanton deklaratën parazgjedhore të Thaçit

Thaci-konferenve per shtypKryeministri Hashim Thaçi, i cili ka kohë që është vënë në kërkim të votës për zgjedhjet nacionale të këtij viti, nuk po kursen as faktorin ndërkombëtar.

Gjatë një aktiviteti parazgjedhor në Gjilan, të dielën, kreu i PDK-s tha se fitoren e partisë së tij po e presin edhe Washingtoni e Brukseli. Kreu i ekzekutivit deklaroi se Kosova nuk mund të qeveriset nga njerëzit që nuk i duan Brukseli e Washingtoni.

Por përfaqësues të këtyre dy qendrave e kanë bërë të qartë se nuk mbështesin askënd në zgjedhjet nacionale që pritet të mbahen këtë vit, shkruan Koha Ditore.

Më Shumë

‘Shuhen’ shpresat për Shqipërinë, Brajan Gruda thirret nga Gjermania

Dy lojtarët gjermanë U-21 Brajan Gruda dhe Rocco Reitz do të kenë mundësinë të stërviten me skuadrën e të moshuarve përpara Euro 2024. Kur...

Malisheva: Arrestohet një femër, dyshohet se sulmoi fizikisht familjaren e saj

Një femër është arrestuar në Malishevë. Ajo dyshohet se të hënën e kishte sulmuar fizikisht dhe psiqikisht familjaren e saj. Në njoftimin e policisë thuhet se...

Lajmet e Fundit