23.8 C
Prizren
E martë, 9 Gusht, 2022

Shënohet Dita Ndërkombëtare e Rinisë

Kosove-riniaNë Kosovë, sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Rinisë. Ministria e Kulturës, Misioni i OSBE-së në Kosovë dhe Këshilli Qendror i Veprimit Rinor i Kosovës, organizon konferencën ”Pjesëmarrja dhe Aktivizimi i Rinisë në Kosovë”, me qëllim shqyrtimin e çështjeve të të rinjve dhe pjesëmarrjen e tyre në vendimmarrje.

Në konferencë, diskutohet edhe zbatimi i Strategjisë kosovare dhe plani i veprimit për rini.

Më Shumë

Zyrtare: Juventusi dhe Atletico anulojnë miqësoren, shkak tensionet në Izrael

Sulmet e fundit ajrore ndaj Izraelit dhe kërcënimi i lëshimit të mëtejshëm të raketave në Tel Aviv kanë bërë që miqësorja e planifikuar e...

Prizren:250 euro gjobë ndaj shtetasit egjiptian i cili përmes malit kishte hyrë ilegalisht në Kosovë

Gjykata Themelore në Prizren, këtë të premte ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit M.B shtetas egjiptian duke e dënuar me 250 euro gjobë...

Lajmet e Fundit