15.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Sherr mes dy profesorëve të Universitetit të Prizrenit për marrjen e titujve shkencorë

Marrja e titujve shkencorë janë kthyer në një “mollë sherri” mes dy profesorëve të Universitetit “Ukshin Hoti” në Prizren.

Prof.asoc.dr. Shkëlqim Millaku  dhe Prof. ass.dr. Flamur Shala, kanë kontestuar mënyrën e marrjes së titujve shkencorë të njëri-tjetrit.

Ata janë përplasur në rrjetin social Facebook, transmeton “PrizrenPress”.

Prof.asoc.dr. Shkelqim Millaku

Reagim!A duhet personeli akademik të avancohet pa meritë, pa punime të mirëfillta shkencore, me botime në revista…

Gepostet von Shkelqim Hazir Millaku am Montag, 5. Oktober 2020

 

Prof.ass.dr. Flamur Shala

ME SHKASA po "vuajnë" universitetet tona e në veçanti fakultetet tona?Shembulli i k?saj “vuajtjeje” është Fakulteti…

Gepostet von Flamur Shala am Dienstag, 6. Oktober 2020

 

 

 

Më Shumë

Grabitje, armëmbajtje e asgjësim i pasurisë, Prokuroria në Prizren ngrit aktakuzë kundër katër personave

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve L.L, A.A, E.G, dhe E.Sh për shkak të dyshimit...

Arrestohet tiranasi, hakoi llogaritë e disa kosovarëve në Facebook e përfitoi mbi 100 mijë euro

Policia e Shqipërisë ka bërë të ditur se ka arrestuar një 28-vjeçar nga Tirana nën dyshimin se kishte hakuar llogaritë e Facebookut të disa...

Lajmet e Fundit