18.8 C
Prizren
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Shkurte Fejza publikon këngën ‘Vendi im’ (video)

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Shkurte Fejza ka publikuar këngën e saj të re të titulluar “Vendi im”.

Me zërin unik që ka Shkurta këtë herë ka kënduar për personat që jetojnë larg vendit të tyre. Për tekstin dhe muzikën është kujdesuar Besim Bunjaku.

Më Shumë

Katër raste të dhunës në familje për 24 orë në Kosovë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se janë raportuar katër raste të dhunës në familje gjatë 24 orëve të fundit. Sipas policisë, tri raste...

Gjuha shqipe, lëndë me zgjedhje në shkollat e mesme në Toronto

Bëhet e ditur se për herë të parë Bordi i Shkollave të Distriktit të Torontos (TDSB) në Kanada përfshin në programin arsimor të shkollave...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit