23.8 C
Prizren
E martë, 9 Gusht, 2022

Kryetari Muharremaj i jep mirënjohje punëtorit që iu rrezikua jeta në vendin e punës

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka ndarë mirënjohje për punëtorin Gentian Qamaj të cilit iu rrezikua jeta nga shpërthimi i një boce të gazit.

Kryetari Muharremaj ka bërë thirrje që qytetarët të kujdesen për punëtorët e pastrimit sepse ata kujdesën çdo ditë për ne.

“Ka qenë shumë trishtuese me pa gjendjen e Gentit atë ditë. Gentian Qamaj nga Greikoci në punën e tij të ndershme shpesh herë u ballafaqua duke e rrezikuar jetën e tij. Në Sopijë ai u rrezikua nga shpërthimi i një boce të gazit, mirëpo për fat të mirë ai shpëtoi. Unë e respektoj gjithmonë punën e tyre në pastrimin e ambientit dhe të njëjtën e kërkoj edhe nga ju, ngase ata kujdesen çdo ditë për ne. Me mirënjohje e kam nderuar punën dhe angazhimin e tij secilën ditë”, ka shkruar Muharremaj në profilin e vet në “Facebook”.

Më Shumë

Malisheva dhe fshatrat e saj aktualisht kanë vetëm një çerdhe publike

Komuna e Malishevës funksionon vetëm me një çerdhe publike. Komuna po premton se do të funksionalizojë së shpejti edhe një tjetër, mirëpo nga opozita atje...

Tayna kapet sërish mat me të dashurin miliarder?

Përflitet gjithmonë për muzikën që bën por sa i përket jetës private është treguar shumë hermetike. Ndonëse është munduar që të qëndrojë larg vëmendjes...

Lajmet e Fundit