10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Shpërthen Covid-19 në Kosovë, 763 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit është regjistruar një rast i vdekjes dhe 763 raste të reja me Covid-19.

Konfirmimi i këtyre rasteve ka ardhur pas testimit të mbi 2 mijë mostrave.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 213 qytetarë, derisa numri i rasteve aktive ka arritur 2 mijë e 184.

Më Shumë

“Kosovatrans”-i transferohet nga AKP-ja te Komuna e Prizrenit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka nënshkruar sot marrëveshjen e bashkëpunimit me Agjencinë Kosovare të Privatizimit (AKP) për transferimin e NSH “Kosovatrans” – Stacioni...

Prizren, hapet ekspozita `Gjenocidi serb në Kosovë 1998-1999

Sot, në Prizren, është hapur ekspozita “Gjenocidi serb në Kosovë 1998-1999”,  realizuar nga prof. dr. Nusret Pllana, Hasan Morina dhe Esat Shala.   Bëhet e ditur se...

Lajmet e Fundit