26.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Mos u dashuro i thanë njeriut

Enver Sulaj

I thanë qiellit t’i dëbonte retë
-Shi rrodhi në dete

I thanë malit t’i dëbonte milingonat nga trungjet e lisave
-Krimbat e gërryen lëkurën deri në palcë

Mos u dashuro i thanë njeriut
Ai, si i marrë vijoi rrugën
Nën qiellin me re
Nën hije lisash

Palca dhe krimbat u bënë pikturë
Në sytë që s’i mbylli as vdekja

Korrik 2022

Më Shumë

Nën magjinë e shfaqjes “Ëndrra e një nate vere”, u përmbyll mbrëmë “PrizrenFest”

Me një sukses të jashtëzakonshëm u përmbyllë edicioni i parë i “PrizrenFest”, me shfaqjen nga Shqipëria, “Ëndrra e një nate vere”, një nga komeditë...

Prizren, kërkohet paraburgim për 17 të dyshuarit për kontrabandim me migrantë

Prokuroria Themelore në Prizren ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë të caktojë masën e paraburgimit ndaj 17 personave, ndër ta edhe një i...

Lajmet e Fundit