6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Shqiptohen 153 tiketa për mosrespektim të masave anti COVID

Policia ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në Kosovë janë shqiptuar 153 tiketa për mosrespektim të ligjit anti COVID.

Sipas njoftimit të policisë janë shqiptuar edhe 1,712 tiketa trafiku, transmeton Klan Kosova.

Po ashtu, është shkaktuar një aksident trafiku me fatalitet, nëntë aksidente me të lënduar, si dhe 28 me dëme materiale.

Ndërsa, janë arrestuar 25 persona dhe 17 të tjerë janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Vdekja e 17-vjeçarit të Trepça ’89, Agim Ademi dhe lojtarët e dy ekipeve shkojnë te Spitali i Prizrenit

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është duke qëndruar tek Spitali i Prizrenit pas vdekjes së futbollistit 17-vjeçar të Trepça ’89....

Xhaka për babain e tij: Historia e tij është tragjike, e kanë rrahur në burgjet serbe

Familja e Granit Xhakës, ylli shqiptar i Arsenalit dhe Zvicrës, ka një të kaluar që u ngjan shumë familjeve kosovare. Babai i tij, Ragip Xhaka,...

Lajmet e Fundit