6.8 C
Prizren
E premte, 2 Dhjetor, 2022

ShSKUK: 124 pacientë po trajtohen për COVID-19

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës bën të ditur se në spitalet rajonale dhe në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës janë duke u trajtuar 124 pacientë për COVID-19.

Nga ata 120 janë pozitivë me COVID-19 si dhe katër kanë dalë negativ, transmeton Klankosova.tv.

Me oksigjenoterapi janë 88 pacientë, kurse në mjekim intensiv janë të shtrirë 11 pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:
Klinika Infektive, 53 pacientë;
Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 11 pacientë;
Klinika e Pediatrisë, 4 pacientë;
Klinika Obstetrike Gjinekologjike, 3 pacientë;
Spitali i Prizrenit,12 pacientë;
Spitali i Pejës, 4 pacientë;
Spitali i Gjilanit, 14 pacientë;
Spitali i Gjakovës, 10 pacientë;
Spitali i Mitrovicës, 1 pacient;
Spitali i Ferizajt, 10 pacientë;
Spitali i Vushtrrisë, 1 pacient.

 

Më Shumë

Përvjetor madhështor

Rexhep Qosja Kongresi i Drejtshkrimit i Gjuhës Shqipe, i mbajtur në vitin 1972, është ngjarja më e madhe në historinë e kulturës shqiptare. Me rëndësinë e...

Arrestohet personi i kërkuar në Malësi të Re të Prizrenit

Një person është arrestuar në fshatin Malësi e Re të Prizrenit. Ai ka qenë I kërkuar nga gjykata. Njoftimi I policisë Fsh. Malësi e Re 26.11.2022 –...

Lajmet e Fundit