25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Shqiptohen 703 gjoba në 24 orët e fundit për mosrespektim të masave anti-COVID

Policia e Kosovës ka njoftuar se në 24 orët e fundit në Kosovë janë shqiptuar 703 tiketa për mosrespektim të ligjit anti-COVID.

Sipas njoftimit të Policisë në 24 orët e fundit janë shqiptuar edhe 879 tiketa trafiku. Janë shkaktuar 17 aksidente trafiku me dëme materiale e pesë me të lënduar. Janë arrestuar 13 persona e janë dërguar në mbajtje 12 persona.

Më Shumë

Martesa me Kiarën një mashtrim i madh, publikohet dokumenti që vërteton se Luizi është beqar

Natën finale të BB VIP, Luizi dhe Kiara lidhën martesë në Bashkinë e Tiranës në prezencë të Erion Veliajt dhe duke shijuar muzikën e...

Macron: Javët në vijim do të kemi vendime të qarta për situatën në Kosovë

Presidenti francez Emmanuel Macron tha të enjten se kishte folur me kancelarin gjerman Olaf Scholz dhe se të dy kishin diskutuar dhunën aktuale në...

Mona Liza

Lajmet e Fundit