17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Shkurte Fejza nderohet me titullin “Qytetare Nderi” nga komuna e Suharekës

Këngëtarja shqiptare, Shkurte Fejza është nderuar me titullin “Qytetare Nderi” nga komuna e Suharekës.

Kështu bëri të ditur kreu i kësaj komune, Bali Muharremaj përmes një postimi në Facebook.

Ndër të tjera ai tha se përmes një ceremonie zyrtare do të nderohet emri dhe veprimtaria e Shkurte Fejzës.

“Me miratimin e Asamblesë Komunale këngëtarja e njohur Shkurte Fejza merr Titullin “Qytetare Nderi” e komunës tonë.  Natyrisht përmes një ceremonie zyrtare do të nderohet emri dhe veprimtaria e saj”, ka shkruar Muharremaj.

Më Shumë

Balje: Ne si grup multietnik do e votonim shpërndarjen e Kuvendit

Deputetja Duda Balje në një prononcim për “Debat Plus” ka thënë se nëse bëhet shpërndarja e Kuvendit do e votojë. “Do e votoja shpërndarjen e...

Prizren/Dy persona të ndaluar dhe gjashtë kërkesa për paraburgim

Prokurorisë Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm ka ndaluar dy persona për 48 orë, tw dyshuar për veprën penale "Lëndimi i lehtë trupor" sipas...

Lajmet e Fundit