9.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Shqyrtohet ndryshimi i emërtimit të 39 rrugëve në Prizren

Komisioni për plotësim-ndryshimin e emërimit të rrugëve, shesheve dhe lagjeve të qytetit, sot ka mbajtur mbledhjen e katërt për shqyrtimin e kërkesave të qytetarëve.

Në këtë mbledhje u shqyrtuan gjithsej 39 raste për ndryshim të emërimit të rrugëve, ku 25 prej tyre janë proceduar.

Në ditët në vijim komisioni do të ketë takime edhe me banorët e Korishës, Petrovës dhe Nashecit, për t’i shqyrtuar emrat nga lëshimet që janë bërë nga komisioni i kaluar./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Totaj fton konferencë të jashtëzakonshme

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka ftuar një konferencë të jashtëzakonshme. Konferenca mbahet sot në orën 15:00, në Shtëpinë e Bardhë. https://prizrenpress.com/asociation-loyola-gymnasium-shpall-konkurs-per-regjistrimin-e-nxenesve-te-rinj/

24 vjet nga masakra në fshatrat e Rahovecit

24 vite më parë, forcat paramilitare serbe kryen krim të tmerrshëm në disa prej fshatrave të Rahovecit. Në fshatrat Fortesë, Brestoc dhe Celinë u masakruan...

Lajmet e Fundit