19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

E shtynë fëmijën të kërkoi lëmoshë, arrestohen tre persona në Prizren

arrestim-300x225Janë arrestuar tre të dyshuar (dy meshkuj dhe një femër) rome, shtetas të Shqipërisë, pasi të njëjtit janë kapur në flagrancë duke e shtyrë një të mitur femër rome, shtetase e Shqipërisë, të kërkojë lëmoshë.

Rasti ka ndodhur në lagjen Dardania në Prizren.

Me urdhër të prokurorit nga të dyshuarit janë konfiskuar dokumentet e udhëtimit dhe më pas janë liruar./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Duda Balje ‘rroket’ me kryeministrin Kurti në një takim për ditën e boshnjakëve: Nuk keni informata

Deputetja e komunitetit boshnjak, Duda Balje, edhe sot ka shprehur pakënaqësi në mënyrë indirekte në raportet e saj me Kurtin. Në një takim me kryeministrin...

Punime në rrjet/ Këto vende në Prizren nuk do të kenë rrymë

Njoftim nga KEDS-i për punimet në rrjet 28.09.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. TS 35/10 kV Pirana do të ndërprehet: Dalja 10 kV Krusha  (kodi: 30034011) prej orës10:00 deri në...

Lajmet e Fundit