14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Digjet një shtëpi në Prizren

ZjarriiNjë shtëpi është djegur në rrugën “Ismet Jashari” në Prizren.

“Për shkaqe të panjohura ka shpërthyer një zjarr në një shtëpi me ç’rast janë djegur dy katet e sipërme të shtëpisë si dhe lëndime të lehta trupore kanë pësuar një viktimë”, njofton Policia e Kosovës.

Në vendin e ngjarjes ka dalë njësiti zjarrfikës të cilët kanë lokalizuar zjarrin.
Sipas hetimeve të para dyshohet se shtëpia është djegur nga gypi i bombolës se gazit. Nuk dihet vlera e dëmit të shkaktuar./PrizrenPress.com/

Më Shumë

SBASHK i kundërpërgjigjët Kurtit: Nuk mbështetemi nga asnjë parti politike

Deklarimeve të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për grevën në arsim, iu është kundërpërgjigjur SBASHK .   RTK, ka pyetur edhe përfaqësuesit e SBASHK-ut ne lidhje...

Ministria publikon çmimet e derivateve

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar limitin për çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme. Siç njofton ministria, çmimi maksimal i lejuar...

Lajmet e Fundit