22.8 C
Prizren
E enjte, 11 Gusht, 2022

Si erdhën vetëtimat

Skender Berisha

U hidhërua Pshtriku plak
u mrrol sa papritur
mblodhi re dhe iu fryu
shkrepi dritë e hedhur

dritë e tjerrur deri te ne
në thellësi Drini treti
prap shkëlqeu në gjeti
u kthye e mblodhi prap re

re të tjera në endje pa cak
sa mirë iu ra shuplakë
me krahët e thatë i afroi
tej deri te Përroi i Thive

ti më thuaj pse u frike
sa me të shpejt më ike
atyre thellësive të errëta
moj e bukura e Pshtrike
Skender Berisha
5 gusht 2013,Prizren

Më Shumë

Policia sekuestron dy armë zjarri në një aheng familjar në Prizren

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka sekuestruar dy armë zjarri nga i njëjti aheng familjar të enjten në Prizren. Sipas njoftimit, policia...

Ndërron jetë në Londër, 12-vjeçari që mjekët e shkyçën nga aparatet që e mbanin gjallë – veprimi u ndërmor me vendim të gjykatës

Archie Battersbee, 12-vjeç, ka ndërruar jetë në Londër, pasi që mjekët me vetëdije ia fikën aparatet që e mbanin gjallë, e siç raportojnë mediat...

Lajmet e Fundit