13.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Si krahët e ylberit

Sahit F. Osmani

Sikur t’i kishim krahët tanë si krahët e ylberit
Do ta rroknim dashurinë me ngjyrat e qiellit

Nëpër qiellin e jetës do t’i harmonizonim ngjyrat
Retë as terri s’do t’na i mbulonte fytyrat

Kushdo që do të mundohej të kapërcente tjetrin
Ekzisienca e tij pa dashurinë do të mbetej

Pas ylberësh tjerë do të përpiqej të rendte
Me shpresë dashurie atë hark madhështor ta prekte

Më Shumë

Policia shqiptoi mbi një mijë e 900 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1936 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore...

Ballkani fiton dhe e konsolidon pozitën e parë në tabelë

Ballkani e ka konsoliduar udhëheqjen e tabelës së Superligës së Kosovës në futboll, duke bërë dy pikë më shumë se sa Drita dhe pesë...

Lajmet e Fundit