13.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

“Njëri më humbi në luftë, tash tjetrin ma mori Serbia” – nëna e ish-ushtarit të UÇK-së, Hasan Dakaj, e përlotur lut institucionet t’ia kthejnë të birin nga burgu i Serbisë

Familja e ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hasan Dakaj, që u arrestua më 5 janar në Serbi, po kërkojnë ndihmën e shtetit për lirimin e Dakajt.

Sipas tyre, Dakaj, pos mërzis po ballafaqohet edhe me probleme shëndetësore, derisa gruaja e tij që e kishte parë nga afër Dakajt gjatë muajit të kaluar, thotë se shteti serb s’po i ofron ndihmë mjekësore.

Ndërkaq Xhevdet Smakiqi, avokatit i ish-pjesëtarit të UÇK-së, kërkon nga Qeveria që të ushtrojë presion diplomatik në Bruksel për lirimin e klientit të tij.

Pos Dakajt, gjatë vitit 2020 në Serbi ishte arrestuar Nezir Mehmetaj ndaj të cilit ende është duke u zhvilluar proces gjyqësor nga Gjykata e Lartë për Krime të Luftës e Beogradit.

 


Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Latifi: Kosovës i duhet ndihma profesionale, jo `dyqanet e kirurgjisë`

Kirurgë shqiptarë në mërgatë do ta ndihmojnë Kosovën dhe shëndetësinë e saj, përmes Kolegjit të Kirurgëve të Kosovës. Kryetari i këtij kolegji Dr. Rifat...

Hapet konkursi për Kryeshef Ekzekutiv të Ndërmarrjes Publike “Hidroregjioni Jugor” në Prizren

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Hidroregjioni Jugor” SH.A. ka shpallur një konkurs publik për pozitën e Kryeshefit Ekzekutiv. Kjo pozitë ka përgjegjësi të rëndësishme në menaxhim...

Lajmet e Fundit