15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

Skandaloze: Në derën e zyrtarit komunal në Rahovec shkruan ‘Bismilahi’…

Halit krendali-bismilahNë kohën kur në Irak e Siri po krijohet kalifati i vetëshpallur i myslimanëve, një zyrtarë logjistike në Komunën e Rahovecit ka vendosur që të ‘solidarizohet’.

Ai në zyrën e tij, zyrë publike, ka vendosur “Bismilahin”, një lutje islame.

Express merr vesh që kjo është zyra Halit Krendalit, zyrtarë i logjistikës.

Express ka provuar që të marr një koment prej Komunë së Rahovecit, por ata ende nuk janë përgjigjur në thirrjet e gazetës.

Më Shumë

U mbajt mbledhja e Komitetit për Politikë dhe Financa e Kuvendit të Prizrenit

Komiteti për Politikë dhe Financa të Kuvendit të Prizrenit shqyrtoi  çështjet kyçe dhe miratuan rekomandimet për seancën e radhës. Kryesuesja e Komitetit, Antigona Bytyçi, njoftoi...

Erdogan e nderon Halil Kastratin me “Çmimin e Mirësisë”

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan e ka nderuar me “Çmimin e Mirësisë”, drejtorin e Shoqatës bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastratin. Kjo u bë...

Lajmet e Fundit