9.8 C
Prizren
E enjte, 18 Prill, 2024

Hanifi Muharremi kandidat për të zëvendësuar Eqrem Kryeziun

EqremKryeziu-HanefiMuharremiHanifi Muharremi do të kandidojë për kryetar të Degës së LDK-së në Prizren.

Burimet e TVPZ bëjnë të ditur se Muharremi është kandidati tjetër që ka shprehur gadishmërin të zëvendësojë Eqrem Kryeziun.

Deri më tash janë lakuar tre emra për kryetar të Degës së LDK-së në Prizren:Haxhi Avdyli,Ridvan Hoxha,Xhavit Ukaj.

Hanefi Muharremi në LDK shihet si kandidat që mund të unifikojë grupacionet në këtë subjekt politik.

Më Shumë

Paraqitje e jashtëzakonshme: KFF Liria triumfon kundër KFF Intelektualeve

Në ndeshjen mes KFF Lirisë dhe KFF Intelektualeve, skuadra e KFF Lirisë triumfoi me një rezultat të thellë, 6:1. Trajneri Sinan Osmani drejtoi vashat e Lirisë,...

69 aksidente trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

69 aksidente trafiku kanë ndodhur në 24 orët e fundit në vendin tonë. 27 nga këto aksidente janë me të lënduar, ndërkaq 42 me dëme...

Lajmet e Fundit