6.8 C
Prizren
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Skitari Albin Tahiri arrin rezultatin më të mirë në histori të Kosovës

Skitari Albin Tahiri, ka arritur rezultatin më të mirë në histori të Kosovës.

Tahiri u rendit i 15-ti në Lojërat Olimpike Dimërore.

“Kjo është pozita më e mirë në karrierën e tij në Lojërat Olimpike Dimërore dhe po ashtu rezultati më i mirë për Kosovën”.

 

Më Shumë

Vërmicë:Kapet mbi gjysmë kilogrami ari gjatë tentim kontrabandës

Oficerët e Doganës  të dielën kanë parandaluar futjen ilegale të mbi gjysmë kilogrami stoli ari në pikëkalimin kufitar të Vërmicës.   Sipas njoftimit, sasia ka qenë...

Ballkani e mbyll stinorin vjeshtor me fitore të thellë ndaj Gjilanit

Ballkani ka shënuar fitore të thellë ndaj Gjilanit, me rezultat 3-0, në kuadër të xhiros së 18-të në Superligën e Kosovës. Golin e parë në...

Lajmet e Fundit