12.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Slayer ribashkohen pas pesë vjetësh

Bendi Slayer është ribashkuar në një performancë të gjallë pas pas pesë vjetësh.

Ikonat e nënzhanrit thrash-metal kishin njoftuar për pensionimin e tyre më 2019 e që kishte shënuar fundin e karrierës së tyre gati pesëdekadëshe.

Ata madje ishin larguar nga muzika me një turne botëror lamturmirës.

Slayer tani do të jenë aktet kryesore në dy festivale të këitj viti, në Louder Than Life, festival në Louisville të Kentuckyt dhe në Riot Fest të Chicagos.

Formacioni i bendit do të jetë i njëjti me atë që kishte qenë kur bendi ishte shpërbërë: King and Rom Araya, Gary Holt dhe Paul Bostaph.

Më Shumë

52 vite më parë Bekim Fehmiu vizitoi për herë të parë Shqipërinë

Më 21 prill 1972 aktori kosovar me famë botërore Bekim Fehmiu vizitonte për herë të parë Shqipërinë. Fehmiu lindi në Sarajevë më 1 qershor 1936...

Robert publikon një video me të dashurën e tij Ana Skrel, dyshja shfaqen duke u përqafuar derisa ai nuk i ndalë puthjet

Robert Berisha dhe Ana Skrel si duket kanë qenë së bashku në një event, kjo u kuptua pas një videoje që publikuan dyshja në...

Lajmet e Fundit