34.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Sonte finalja e madhe e Ligës së Kampionëve

Sonte do të zhvillohet finalja e shumëpritur e Ligës së Kampionëve, ku do të përballen Liverpool dhe Real Madrid.

Real Madrid vjen në Paris më se i motivuar, me tri ekipe gjigante që la pas, Paris Saint-Germain, Chelsean dhe Manchester City.

Ndërkohë, Liverpooli, pas humbjes së Premier Leagues, do të japë gjithçka për të marrë me vete kupën më të rëndësishme në Evropë.

Ndeshja do të zhvillohet me fillim nga ora 21:00.

Më Shumë

Muhamed Thaqi, trajner i Rahovecit

Muhamed Thaqi do të jetë në krye të klubit të basketbollit, Rahoveci për sezonin e ri në Superligën e Kosovës. Thaqi është zyrtarizuar të shtunën...

Begaj të hënën në Kosovë, destinacioni i parë jashtë Shqipërisë si president

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj do qëndrojë për vizitë zyrtare në Kosovë, me rastin e fillimit të mandatit të tij. Begaj vjen të hënën në...

Lajmet e Fundit