14.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Sonte finalja e madhe “Eurovision 2015”

Sonte është finalja e madhe e festivalit europian të këngës, “Eurovision 2015”, ku Shqipëria siguroi kualifikimin mes më të mirëve të këtij viti falë performancës së shkëlqyer të këngëtares shkodrane Elhaida Dani, me këngën “I’m Alive”.

Elhaida Dani dhe kënga e saj “I’m Alive” do të mbajnë numrin 26 në këtë finale.

Përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovizion Elhaida Dani, po shihet si favorite për të fituar edicionin e këtij viti.

Kështu së paku e kanë nxjerrë disa sondazhe që po bëhen në rrjetet sociale.

Në këto sondazhe Dani me këngën “Im alive” është renditur e para.

Sondazhi i cili është nxjerrë nga Adobe Digital Index është bazuar në algoritmin e kombinuar me rrjetet sociale, shikimet në YouTube dhe ndjekësit në Twitter.

Më Shumë

Guardiola: De Zerbi është një nga trajnerët më të mirë në 20 vitet e fundit

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, e ka lavdëruar trajnerin e Brighton-it, Roberto de Zerbi-n. Guardiola tani ka fituar 11 tituj të ligës në tre...

Telegraph: 80 shqiptarë të dënuar në Mbretërinë e Bashkuar në vetëm 4 muaj

80 shtetas shqiptarë janë dënuar me 130 vite burg vetëm në katër muajt e parë të këtij viti në Mbretërinë e Bashkuar. Të paktën kështu...

Himnet në ankand

Lajmet e Fundit