22.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Sot 23 vjet nga miratimi i Kushtetutës së Kaçanikut

StilolapsiSot mbushen 23 vjet që nga miratimi i Kushtetutës së Kaqanikut. Më 7 Shtator 1990 ish-deputetët e atëhershëm të Kuvendit të Kosovës miratuan Kushtetutën e Republikës së Kosovës, e cila pasoi shpalljen e Deklaratës së Pavarësisë më 2 Korrik të po atij viti.

Bashkë me referendumin për pavarësi, këto dy akte i vunë themelet e shtetit të Kosovës.

Më Shumë

Beatrix Ramosaj shfaqet atraktive dhe e veshur me shumë stil në paraqitjen e fundit

Këngëtarja shqiptare, Beatrix Ramosaj ka qenë ndër emrat më të komentuar në media rozë muajve të fundit. Pjesëmarrja e saj në Big Brother VIP e...

E konfirmon Fury: Dueli me Joshuan është anuluar

Dueli i madh në boksin profesionist mes Tyson Fury dhe Anthony Joshua tashmë është anuluar. Është boksieri boksieri britanik Tyson Fury, kampion bote në peshën...

Lajmet e Fundit