14.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Sot 23 vjet nga miratimi i Kushtetutës së Kaçanikut

StilolapsiSot mbushen 23 vjet që nga miratimi i Kushtetutës së Kaqanikut. Më 7 Shtator 1990 ish-deputetët e atëhershëm të Kuvendit të Kosovës miratuan Kushtetutën e Republikës së Kosovës, e cila pasoi shpalljen e Deklaratës së Pavarësisë më 2 Korrik të po atij viti.

Bashkë me referendumin për pavarësi, këto dy akte i vunë themelet e shtetit të Kosovës.

Çfarë bëri kështu Kida, mahnit me pamjen e re

Kida mahnit me pamjen e re. Kida është njëra ndër artistet që ka ndryshuar më së shumti pamjen. Edhe kësaj radhe, artistja vendosi të bënte një...

Fifi dhe Ermal Fejzullahu sjellin këngën e re “Trëndafil Blu”

Filloreta Raçi – Fifi ka prezantuar së fundmi projektin e ri muzikor. Artistja nga Ferizaj ka sjell këngën e re “Trëndafil Blu” në bashkëpunim me...

Lajmet e Fundit