13.8 C
Prizren
E diel, 1 Tetor, 2023

IQPM: PDK-ja po tenton që me shantazhe t’ia mbyllë gojën qytetarëve të Malishevës

PDK-logo8-07Iniciativa Qytetare për Malishevë, ka reaguar ndaj deklaratës së kryetarit të Komunës Insni Kilaj, i cili ka demantuar se janë shuar degët e PDK-së në këtë qytet.

“Informojmë qytetarët e Malishevës se IQPM është subjekt aktiv dhe me përmasa të mëdha, e cila po gjënë mbështetje të gjerë te qytetarët e Malishevës”, thuhet në komunikatën për media të IQPM-së. Koncepti i IQPM – së, është artikulim i kërkesave qytetare për ndryshim.

“Grupi qeverisës në ikje dhe disa struktura jo formale të cilët kanë uzurpuar degën e PDK-së në Malishevë, tani po shifet qartë se janë në krizë dhe plotësisht pa përkrahjen e qytetarëve e sidomos të elektoratit të PDK-së, me të cilët nuk i lidhë as gjë dhe as një parim me përjashtim të grabitjes së votes nga ata”
IQPM vlerëson se PDK-ja e goditur nga situate e krijuar po tenton që me deklarata, kërcime e shantazhe të pengojnë vullnetin qytetarë , por është e dukshme dhe e prekshme se po i vjenë fundi autoritarizmit dhe grupeve jo formale në Malishevë.

“U bëjmë thirrje qytetarëve të Malishevës që mos të binë pre e ndikimeve të ulta nga ata që keq përdorimin pozitat e tyre funksionale për të ndikuar në bindjet e tyre politike , por të vazhdojnë të mbështesin konceptin e Iniciativës Qytetare Për Malishevën i cili ofron, barazi , prosperitet, mirëqenie , siguris dhe drejtësi ligjore për të gjithë, pa dallim”, thuhet në komunikatë./PrizrenPress.com/

 

Arratisja e Radojiçiqit në vitin 2018, Sylë Hoxha: Ka pasur ‘misionarë’ që t’i hiqet fletëarresti, të vijë në Kosovë

Ish kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren, Sylë Hoxha, në emisionin “Frontal” të T7 u pyet nëse ka pasur mbështetje ose pajtim politik që...

Ballkani e largon Llapin nga kryesimi, Malisheva fiton në Prizren

Ballkani ka treguar fuqinë prej kampioni në përballje me skuadrën që këtë fillimedicioni ka treguar performancë të mirë, Llapin.    Në ndeshjen e vlefshme për Superligë...

Lajmet e Fundit