0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Sot kryhet rinumërimi i votave

Kutite e votimitKoordinatori i Qendrës së Numërimit dhe të Rezultateve (QNR), Burim Ahmetaj ka thënë se sot, para orës 24, do të përfundojë procesi i rinumërimit të votave të 439 vendvotimeve.

Ai ka treguar se deri në mbrëmjen e së martës, janë rinumëruar 380 sosh. E kryetarja e KQZ-së Valdete Daka ka thënë se rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve do të publikohen të enjten, shkruan Epoka e Re.

Më Shumë

Zelensky bën thirrje për dërgimin e shpejtë të tankeve në Ukrainë – nga Perëndimi kërkon edhe raketa me rreze të gjatë dhe aeroplanë luftarakë

Presidenti i Ukrainës ka falënderuar liderët perëndimorë për dërgimin e tankeve për të dhënë mbështetje në luftën kundër Rusisë, por tha se ato duhet...

Mbi 21 vjet burgim burrit që vrau vëllain për bagëti në Rahovec

Me 21 vjet e 6 muaj është dënuar J.G. i akuzuar për vrasjen e vëllait të tij në Rahovec pas një mosmarrëveshjeje rreth disa...

Lajmet e Fundit