-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Beqaj: Opozita duhet t’i pranojë kushtet e VV-së, e kjo të lëshojë pak pe

behlul-beqajPolitikologu Behlul Beqaj, ka thënë se LDK, AAK dhe Nisma për Kosovën duhet t’u binden kushteve të Vetëvendosjes për dialogun, nëse dëshirojnë ta formojnë qeverinë e re.

“Mendoj se ata duhet t’u pranojnë kushtet, nëse e dëshirojnë formimin e qeverisë, pastaj ta trajtojnë Vetëvendosjen si opozitë, meqë PDK duhet ta mbështesë vazhdimin e dialogut”, ka thënë Beqaj, shkruan Epoka e Re.

Në kontekst, ai ka thënë se lëvizja e Albin Kurtit ka nevojë të lëshojë raport pe në raport me kushtet e dialogut me Serbinë.

Më Shumë

Sonte ceremonia e çmimeve Grammy

Sonte do të mbahet ceremonia e 65-të Vjetore e Çmimeve Grammy, e cila do të mbahet në Crypto.com Arena në Los Angeles. Beyonce kryeson me...

Manchester United përgatit ofertë rekord për yllin e Napolit

Manchester United është duke përgatitur një ofertë “të çmendur” për transferimin e sulmuesit të Napolit, Victor Osimhen. Në fakt, siç raportohet nga “Daily Mail”, United pritet...

Puhi

Lajmet e Fundit