19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Sot proteston edhe Suhareka

protesta malishevGjilani, Kamenica dhe Suhareka do të protestojnë sot për të kërkuar shkarkimin e ministrit Jabllanoviq dhe mbrojtjen e “Trepës”, raporton KTV.

Ndërkaq, Këshilli i Nxënësve të Prishtinës ndonëse të rinj në moshë janë duke bojkotuar sot orën e dytë të mësimit në shenjë mobilizimi për protestën e së shtunës.

Protesta dje ka pasur në Deçan e Malishevë.

Nysrete Kumnova nga “Thirrjet e nënave” merrte pjesë në protestën e Deçanit, ku ka thënë se me deklaratat e Jabllanoviqit, nuk janë fyer vetëm nënat e të të pagjeturve.

Më Shumë

Rasti “Burdushi”, eksperti financiar thotë që të hyrat nga “Western Unionin” nuk ishin në raportin final të ATK-së

Eksperti financiar, Ramadan Ferizi, ka thënë se raporti final i departamentit të hetimeve tatimore të Administratës Tatimore të Kosovës (ATK),  ka përfshirë të hyrat...

25 vite nga protesta studentore e vitit 1997

Sot bëhen 25 vite nga protesta më e madhe studentore e vitit 1997, e organizuar nga Unioni i Pavarur i Studentëve të Universitetit të...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit