20.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

Sot zhvillohet Kuvendi Kombëtar i PD-së

Partia Demokratike në Shqipëri zhvillon sot punimet e Kuvendit Kombëtar.

Verifikimi i delegatëve do të kryhet në mënyrë dixhitale, ndërsa rreth orës 14:00 do të nisë procesi i votimit për pikat e agjendës.

Në këtë Kuvend do të zgjidhet Këshilli i ri Kombëtar i PD-së, si dhe do të miratohen ndryshimet e reja statutore. Po ashtu pritet përcaktimi i datës së zgjedhjeve për kryetarin e ri të saj.

Kuvendi do të zgjasë dhe mandatin e Komisionit të Rithemelimit që do e drejtojë PD-në deri në zgjedhjen e kryetarit. Partia Demokratike mban punimet e Kuvendit Kombëtar për herë të katërt në harkun kohor të një viti./tvklan

Më Shumë

Sot përfundon Shkolla Verore Ndërkombëtare në Universitetin “Ukshin Hoti” Prizren

Sot përfundon Shkolla Verore Ndërkombëtare në Universitetin “Ukshin Hoti” Prizren, ku morën pjesë studentë nga 40 shtete të botës Në Universitetin “Ukshin Hoti” në Prizren,...

Britania bëhet vendi i parë në botë që miraton vaksinën ndaj Omicron

Britania e Madhe është bërë vendi i parë në botë që ka miratuar vaksinën ndaj variantit të koronavirusit Omicron. Sipas zyrtarëve britanikë, vaksina ndaj Omicron...

Lajmet e Fundit