30.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Dy persona vjedhin ari në vlerë mbi 1,500 euro në një lokal në Prizren

Janë arrestuar një burrë dhe një grua, të dy kosovarë, në Prizren, pasi dyshohet se kanë vjedhur në një lokal ari me vlerë mbi 1,500 euro.

Sipas njoftimit të Policisë, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

“Janë arrestuar një mashkull dhe një femër kosovar-e, pasi që nga lokali i viktimës femër kosovare, kanë vjedhur stoli ari me vlerë rreth 1539 euro. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Më Shumë

Butrint Imeri sonte performon në Prizren

Një nga këngëtarët më të suksesshëm të estradës kosovare, sonte do të performojë në Prizren. Butrint Imeri, sonte do ta ndezë atmosferën në njërin nga clubet...

Zelensky kërkon ‘bisedime të drejtpërdrejta’ me Xi të Kinës për të ndihmuar në përfundimin e luftës në Ukrainë

Ukraina po kërkon një mundësi për të folur “drejtpërsëdrejti” me udhëheqësin kinez Xi Jinping për të ndihmuar në përfundimin e luftës së saj me...

Lajmet e Fundit