3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Sot zyrtarizohet partia e Jakupit dhe Fatmirit

Fatmir Limaj dhe jakup Krasniqi22Deputeti Fatmir Limaj dhe kryeparlamentari Jakup Krasniqi sot në orën 17:00 në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë do ta zyrtarizojnë subjektin e tyre politik, të quatjur “NISMA PËR KOSOVËN”.

Subjektit të Limajt e Krasniqit pritet t’i bashkohen personalitete nga të gjitha partitë politike.

Themelimi i këtij subjekti politik nga Limaj dhe Krasniqi ka ardhur si rezultat i paknaqësive të shprehura ndaj zhvillimeve disavjeçare brenda PDK-së.

Më Shumë

Sot në Teatrin ‘Migjeni’ në Shkodër, do zhvillohen homazhe në nder të ‘Mjeshtrit të Madh’, aktorit Zef Deda

Teatri "Migjeni" i Shkodrës njoftoi se sot, më datë 25.11.2023 , ora 9:00 -13:00 do të zhvillohen homazhe në hollin e teatrit “Migjeni” në...

Sendikata e Policisë reagon pas rastit në Suharekë

Sindikata e Policisë së Kosovës ka reaguar për grabitjen e djeshme në Suharekë, ku një polic u plagos e një tjetër u lëndua. “Me datë...

Lajmet e Fundit