-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Liderët i ikin “mejdanit” zgjedhor

HashimThaci-IsaMustafaLiderët e partive politike nuk po kanë guxim të dalin në “mejdan” zgjedhor, për të kandiduar bashkë me anëtarët e tjerë të partisë që drejtojnë, por po vazhdojnë të fshihen pas elektoratit.

Duke pranuar që secila votë t’i shkojë liderit, sipas ekspertëve zgjedhor dhe analistëve politikë, liderët po e mbysin demokracinë për ta akomoduar veten.Anëtarët e partive politike, si rëndomtë thonë se nuk është shkelje demokratike nëse secila votë i shkon liderit, sepse sipas tyre, edhe ashtu kryetari i partisë është bartës i një koncepti politik dhe zgjedhor.

Halit Krasniqi nga Partia Demokratike e Kosovës ka thënë se votat e partisë që t’i shkojnë liderit është edhe demokratike edhe lehtësim për procesin e votimit,shkruan Zeri.

Më Shumë

Ballkani kërkon fitoren në ‘Air Albania’

Ballkani do të luajë këtë të enjte një sfidë shumë të vështirë në fushë dhe shumë domethënëse për vazhdimësinë e skuadrës në UEFA Europa...

Kreu i Malishevës në Tiranë për 111 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati me ftesë të kreut të Tiranës, Erion Veliaj ka marrë pjesë në festën e 28 Nëntorit në...

Lajmet e Fundit