24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

S’po shkohet në shkollë”, protestojnë nxënësit në gjithë vendin

Këshilli i nxënësve të Kosovës (KNK) sot rreth orës 13:30, do të organizojë marsh me moton “S’po shkohet në shkollë”.

Ky marsh pritet të mbahet në 28 komuna të vendit.

Përmes “S’po shkohet në shkollë” do të kërkohet nga institucionet shtetërore, mësimdhënësit, prindërit e nxënësit që të kthehet vëmendja në arsim.

Më Shumë

Ballkani ua ndërpret kontratat katër futbollistëve

Kampioni i Superligës së Kosovës, Ballkani, ua ka ndërprerë kontratat katër futbollistëve. Kushtrim Gashi, Theophilus Solomon, Dilvio Hoffman dhe Arens Mateli nuk do të jenë...

Vrasja tek ‘Tranziti i ri’ në Prizren, dëshmitari thotë se ka qenë prezentë në momentin kur të akuzuarit e kanë goditur me thikë të...

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të martën, është dëgjuar dëshmitari, Miran Halili, i cili tha se ka qenë prezent në momentin kur të akuzuarit...

Lajmet e Fundit