21.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Stoltenbergu: Ukraina më afër NATO-s se kurrë më parë

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se Ukraina është “më afër NATO-s se kurrë më parë”.Këto komente, ai ka bërë gjatë një konference të përbashkët me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky.

Ai ka thënë se presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënvlerësuar trimërinë e popullit të Ukrainës, guximin e forcave të saj të armatosura dhe vendosmërinë e lidershipit të vendit.

Stoltenbergu në mes tjerash ka theksuar se Putini gjithashtu ka nënvlerësuar unitetin dhe forcën e anëtarëve të NATO-s përballë pushtimit të tij.

Shefi i NATO-së, ka thënë se aleanca ushtarake do të vazhdojë të qëndrojë me Ukrainën për aq kohë sa duhet, duke shtuar se NATO-ja ka ofruar tashmë dhjetëra miliarda dollarë mbështetje gjatë vitit të kaluar.

Më Shumë

Jennifer Lopez thotë këto fjalë për Ben Affleck, mes aludimeve për ndarje!

Mes spekulimeve të shumta për statusin e martesës së Ben Affleck dhe Jennifer Lopez, kjo e fundit ka dhënë një intervistë në Jimmy Kimmel...

“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe” – historiani befason me deklaratat e tij

Historiani Naim Flamuri ditëve të fundit ka marr vemendjen e publikut me deklaratat e tij për heroin kombëtar Gjergj Kastriotin- Skënderbeu. Ai mes tjerash ka...

Lajmet e Fundit