11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Fillon ndërtimi i kanaleve në fshatrat Hoçë e qytetit, Kobaj dhe Grazhdanik të Prizrenit

Temperaturat e larta që mund të mbretërojnë gjatë këtij viti nuk do të shkaktojnë probleme për shumë zona bujqësore, pasi po investohet në sigurimin e ujit për vaditjen e tokave dhe menaxhimin afatgjatë të sistemeve të ujitjes në komunën e Prizrenit.

Në këtë drejtim, komuna ka njoftuar se ka filluar ndërtimi i kanaleve në fshatrat Hoçë e qytetit, Kobaj dhe Grazhdanik, si dhe pritet të përfundojnë sipas dinamikës së paraparë, ku, po rregullohet infrastruktura e ujitjes së tokave bujqësore, në kuadër të projektit të DBZHR-së “Rehabilitimi i kanaleve ujitëse dhe kullimi i tokave bujqësore”.


Bëhu me banes  në super lokacion, pranë qendrave tregtare “Galeria Shopping Mall,  dhe Abi Çarshia, Qëndra Mjeksis Urgjente 100m , Stacioni i Autobusëve 100m.

Kontakti:

Mob: +383 44 128 112

Email: [email protected]

Web: www.renelualtahiri.com

Më Shumë

Totaj takon banorët e fshatrave Gjonaj, Piranë dhe Velezhë

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka takuar banorët e fshatrave Gjonaj, Piranë dhe Velezhë. "Faleminderit Gjonaj, Piranë dhe Velezhë për takimet dhe propozimet e jashtëzakonshme...

Ylli i Leipzig në listën e ngushtë të Bayern-it

Bayern Munich me sa duket po shikon drejt RB Leipzig si pjesë e planifikimit të skuadrës për sezonin e ri. Dani Olmo thuhet se...

Lajmet e Fundit