17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Suharekë: Tenton t’i ikë policisë me veturë, pasi ndalet rezulton i dehur

Një person është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje për pengim të policëve në kryerje të detyrës.

Sipas Policisë, i dyshuari gjatë ditës së djeshme ka tentuar t’i ikte policisë me veturë në një pikë kontrolli në Delloc të Suharekës.

Zyrtarët policorë kanë arritur që të ndalojnë veturën ndërsa gjatë kontaktit me të dyshuarin, ky i fundit nuk i ka përfillur urdhrat e policëve.

I dyshuari është arrestuar dhe pas bërjes  së alkool-testit i njëjti ka rezultuar se është nën ndikim te alkoolit.

Në lidhje me rastin është njoftuar edhe prokurori i shtetit dhe me vendim të këtij të fundit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Moti sot, mëngjes i freskët, temperatura maksimale 23 gradë

Sot mbi vendin tonë do të mbretëron mot relativisht i qetë, por gjatë ditës parashihet të ketë vranësira të cilat vende-vende parashihen të sjellin...

Vdes një person në Krajk të Hasit

Një person ka vdekur derisa ishte në një fushë në fshatin Krajk të Hasi, ka bërë të ditur Policia e Kosovës të martën. Sipas njoftimit,...

Lajmet e Fundit