8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Përkujtohen 14 ushtarët britanikë që humbën jetën në Kosovë

Ambasada Britanike në Prishtinë ka organizuar sot Ceremoninë e Ditës së Përkujtimit të Mbretërisë së Bashkuar.

Pranë Memorialit të Mbretërisë së Bashkuar, janë vendosur kurora lulesh për 14 anëtarët e Forcave të Armatosura Britanike që humbën jetën gjatë shërbimit me Forcat e NATO-s në Kosovë (KFOR).

Në një fjalë të shkurtër rasti, ambasadori Nicholas Abbott ka thënë se do të kujtohen përherë 14 ushtarët në fjalë, njofton Klan Kosova.

Në këtë ngjarje ka marrë pjesë edhe ushtruesja e detyrës së Presidentes, Vjosa Osmani, e cila është edhe kryetari e Kuvendit.

I pranishëm ka qenë edhe ministri i Mbrojtjes, Anton Quni.

Ngjarja është zhvilluar në sheshin “Edit Durham”, afër “Hotel Grand”  në Prishtinë.

Më Shumë

Qeveria: Rroga e shtatorit u ekzektua vetëm për zyrtarët të cilët kanë dalë në punë

Pas pesë javëve në grevë, nxënësit i janë kthyer sot bankave shkollore, pasi SBASHK-u mori vendim për pezullimin e grevës deri në janar të...

MAShTI merr vendim për zëvendësimin e orëve të humbura

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), Arbërie Nagavci, ka njoftuar për nxjerrjen e një vendimi në bazë të të cilit do të...

Lajmet e Fundit