0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Superliga e femrave rikthehet me derbin Prishtina-Bashkimi

Java e tetë e Superligës së Femrave do të sjellë derbin ndërmjet Prishtinës dhe Bashkimit.

Këto dy skuadra së fundi u takuan në Ligën Unike, ku prishtinaset fituan 59:68, ndërkohë që në elitën e basketbollit të Kosovës për femra, prizrenaset kanë shtatë fitore në shtatë ndeshje, duke qenë skuadra e vetme pa humbje, kurse prishtinaset gjashtë fitore e një humbje, ku humbjen e vetme e pësuan nga prizrenaset. Për këtë arsye pritet një sfidë shumë interesante.

Superliga e Femrave – Java 8

E premte

19:00 Prishtina – Bashkimi

E shtunë

18:00 United Basketball – Penza

E diel

15:00 Vëllaznimi – Trepça.

Më Shumë

Nga profesori universitar deri tek mësuesi, këto janë pagat e sektorit të arsimit në Ligjin e Pagave

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e të mërkurës ka vendosur që vlera monetare e koeficientit të pagave të jetë 105 euro për vitin 2023,...

Manchester United ‘përgatit’ mega-ofertën për Osimhen

Manchester United do të duhet të paguajë të paktën 90 milionë paund nëse dëshiron të nënshkruajë me sulmuesin e Napoli-t, Victor Osimhen, sipas raportimeve. United...

Lajmet e Fundit