14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

Sylë Hoxha Sevdije Morinës: Heto nëse gjen diçka për rastin e vëllait

Syle Hoxhaj, kryeprokurorU.D. Kryeprokurori Sylë Hoxha u është përgjigjur kërkesave të Sevdije Morinës, udhëheqëse e Prokurorisë Speciale në lidhje me shkrimin që Laura Pula ka kërkuar lirimin e vëllait të tij të dënuar pqr korrupsion.

“Ti e udhëheq Prokurorinë Speciale, heto nëse gjen dika. Nëse kam ndikuar. E ke një brigadë me prokurorë edhe vetë je me përvojë- hetoni, por nuk është korrekte me e nxjerr atë gazetë herë për e herë mbi fletore”, tha Sylë Hoxha në KPK, derisa njoftoi se nuk e ka lexuar ende shkrimin.

Këtë shkrim që e ka publikuar edhe Express thuhet se Pula ka kërkuar lirimin nga burgu të vëllait të Sylë Hoxhës që u dënua më herët për korrupsion.
Sevdije Morina në KPK e pyet Hoxhën a është i vërtetë ky informacion duke ja treguar edhe gazetën.

Më Shumë

Kurti në takimin me kryetarët: 654 milionë euro për komunat, kjo të reflektojë edhe në rritjen e cilësisë së shërbimeve për qytetarët

Kryeministri i vendit, Albin Kurti sot në takimin me kryetarët e komunave të Kosovës bëri të ditur se janë në fazën finale të përgatitjes...

Murati: Përkundër sfidave, ekonomia e Kosovës po tregon qëndrueshmëri

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati, tha se përkundër sfidave të vazhdueshme globale, ekonomia e vendit tonë po tregon qëndrueshmëri të jashtëzakonshme...

Lajmet e Fundit