21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Tenda njoftuese për Mujën

RDKRinia Demokratike e Kosovës në Prizren, në kuadër të fushatës zgjedhore, ka hapur një tendë në sheshin “ Shatërvan” . Tenda do të shfrytëzohet për të shpërndarë materiale njoftuese për kandidatin për kryetar të komunës së Prizrenit, Ramdan Muja.

Kryetari i Rinisë Demokratike e Kosovës në Prizren, Shkodran Kryeziu, tha se demokratët e Prizrenit me anë të këtij aktiviteti simbolik janë duke dëshmuar edhe gjatë kësaj fushate elektorale se ka qenë dhe do mbetet pjesë integrale e Partisë Demokratike të Kosovës. “Prandaj, fuqia e saj do të shihet me datën 3 nëntor me fitoren e Mujës”, tha Kryeziu.

RDK-ja në Prizren, po ashtu sonte organizon edhe një mbrëmje rinore, e cila do mbahet në Hotel “Theranda”, duke filluar nga 20:00 .

Në këtë mbrëmje rinore do të merr pjesë edhe kryeministri i Republikës së Kosovës njëherësh kryetar i PDK-së, z. Hashim Thaçi.

“Ftoj të gjithë të rinjtë e qytetin e Prizrenit, që të bëhen pjesë e këtij organizimi rinor, ku kryetari Muja, do shpalos platformën politike të PDK-së për rininë e qytetit tonë”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Digjet një veturë në autostradën Prishtinë-Prizren

Një veturë është djegur sot në orët e hershme të mëngjesit në autostradën Prishtinë-Prizren. Vetura është djegur rreth orës 02:40. Telegrafi ka kontaktuar me Policinë e...

Shënohet 81-vjetori i lindjes së Ukshin Hotit, Kurti viziton shtëpinë muze

Me rastin e shënimit të ditëlindjes së 81-të të profesorit dhe mendimtarit politik, Ukshin Hoti, kryeministri Albin Kurti mori sot pjesë në ngjarjen e...

Lajmet e Fundit