24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Tenda njoftuese për Mujën

RDKRinia Demokratike e Kosovës në Prizren, në kuadër të fushatës zgjedhore, ka hapur një tendë në sheshin “ Shatërvan” . Tenda do të shfrytëzohet për të shpërndarë materiale njoftuese për kandidatin për kryetar të komunës së Prizrenit, Ramdan Muja.

Kryetari i Rinisë Demokratike e Kosovës në Prizren, Shkodran Kryeziu, tha se demokratët e Prizrenit me anë të këtij aktiviteti simbolik janë duke dëshmuar edhe gjatë kësaj fushate elektorale se ka qenë dhe do mbetet pjesë integrale e Partisë Demokratike të Kosovës. “Prandaj, fuqia e saj do të shihet me datën 3 nëntor me fitoren e Mujës”, tha Kryeziu.

RDK-ja në Prizren, po ashtu sonte organizon edhe një mbrëmje rinore, e cila do mbahet në Hotel “Theranda”, duke filluar nga 20:00 .

Në këtë mbrëmje rinore do të merr pjesë edhe kryeministri i Republikës së Kosovës njëherësh kryetar i PDK-së, z. Hashim Thaçi.

“Ftoj të gjithë të rinjtë e qytetin e Prizrenit, që të bëhen pjesë e këtij organizimi rinor, ku kryetari Muja, do shpalos platformën politike të PDK-së për rininë e qytetit tonë”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Dy vajza nga Prizreni rrihen keq me njëra-tjetrën

Dy vajza nga Prizreni janë përleshur fizikisht mes vete, raporton PrisrenPress Si pasojë, ato i kanë shkaktuar lëndime njëra tjetrës dhe kanë pranuar tretman të...

Prizren/ Gjuajtje me armë zjarri në një dasmë, policia gjen kallashnikov

Policia e Kosovës ka gjetur të mërkurën gëzhoja të pistoletave dhe një pushkë automatike (AK 47) në fshatin Vlashnje të Prizrenit, pas pranimit të...

Lajmet e Fundit