19.1 C
Prizren
E martë, 25 Qershor, 2024

Kërkesën e pensionistëve e dërgon te Haradinaj

kabashi te pensionistetKandidati i koalicionit AAK-LDD për kryetar të Prizrenit, Lulzim Kabashi, është takuar me anëtarët e Organizatës Komunale të Pensionistëve në Prizren. Ai njoftoi përfaqësuesit e kësaj organizate se kërkesa e tyre për të ngritur çështjen e ligjit për pensionistët në Parlamentin e Kosovës, është përcjell tek lideri i AAK-së Ramush Haradinaj.

“Haradinaj do të deklarohet edhe publikisht në përkrahje të këtij ligji për të mbrojtur të drejtat e kësaj kategorie”, tha Kabashi.

Ai premtoi se Qeveria e ardhshme komunale e koalicionit AAK-LDD, do të jetë krah i kësaj kategorie, që sipas tij, deri më tash është lënë pas dore.

Kryetari i Organizatës Komunale të Pensionistëve dhe Invalidëve të Punës në Prizren, Musa Jorganxhiu, falënderoi Kabashin për gatishmërinë e tij, për të dëgjuar hallet dhe brengat e pensionistëve duke shprehur mirënjohje edhe për liderin e AAK-së Ramush Haradinaj për qëndrimin e tij në përkrahje të ligjit të pensionistëve.

Jorganxhiu, theksoi se miratimi i këtij ligji do të ndikojë në përmirësimin e gjendjes aktuale me të cilën po ballafaqohen pensionistët./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Mbappe do të luajë me maskë speciale

Franca e pagoi shtrenjtë fitoren ndaj Austrisë (1:0), në ndeshjen e parë të Kampionatit Evropian 2024. Kapiteni Kylian Mbappe do të jetë i detyruar...

Një person pranon para të falsifikuara në Prizren

Një qytetar ka raportuar pranimin e monedhave të dyshuara si të falsifikuara nw Prizren. Monedhat e dyshimta janë sekuestruar menjëherë nga autoritetet dhe janë dërguar...

Lajmet e Fundit